Jaké účinky má sladkovodní sinice spirulina
Příroda nám dává mnoho pokladů, které pomáhají posilovat naše zdraví nebo umí léčit všemožné neduhy a nemoci. Spirulina je sladkovodní sinice a umí to také.
Jaké účinky má sladkovodní sinice spirulina
Spirulina má výraznou zelenou barvu a v přírodě se přirozeně vyskytuje ve sladkovodních jezerech, převážně pak v subtropických nebo tropických oblastech, které se nacházejí v Africe, Asii nebo v Jižní Americe. Jde o sladkovodní sinici, která se objevuje na hladině vody, odtud je pak sbírána a dále zpracovávána. Sesbíraný zelený povlak se musí nejprve přefiltrovat, pak přirozeně ztuhne a poté se nechá usušit. Po usušení se musí dále zpracovat a to nejčastěji na prášek, ze kterého se dělají i tablety. Právě ve formě prášku nebo tablet se pak dostává tento zelený sladkovodní zázrak na trh.
Účinky na lidské zdraví
Spirulina obsahuje obrovské množství cenných látek, je specifická také tím, že její vlákna jsou stočená podobně, jako je tomu u lidské DNA. Je doslova nabitá vitamíny, obsahuje totiž vitamíny z řady B, dále je to vitamín A, C, D a E. Kromě toho obsahuje také vitamín K a karoteny. Je také jedním z největších přírodních zdrojů bílkovin vůbec, takže lepší zdroj přírodních rostlinných bílkovin jen stěží najdete. Obsahuje také látku zvanou fykocyanin, a ten je modrozeleným barvivem. Právě fykocyanin má důležité protizánětlivé a antioxidační účinky. Díky svému unikátnímu složení a účinným látkám, je spirulina velmi žádaná. To co je ale schopná vyprodukovat sama příroda, ani zdaleka nestačí a poptávka by nebyla pokrytá, proto se pěstuje také uměle. Ve vodních nádržích se nejčastěji pěstuje v Japonsku.
Co všechno umí
Spirulina má mnoho účinků, podporuje hubnutí a naopak zamezuje stárnutí. Má protizánětlivé účinky, takže je vhodná při léčbě onemocnění, působí také antioxidačně a pročišťuje organismus. Je vhodná jako doplněk při celkové detoxikaci organismu, pomáhá rovněž zvyšovat obranyschopnost organismu, což oceníte, pokud býváte často nemocní, se spirulinou můžete mít mnohem lepší imunitu. Svůj vliv má i na zažívání, podporuje správné zažívání a upravuje jej. Podílí se také na kvalitě a stavu pokožky, vlasů a nehtů.
Kromě toho má vliv na správnou krvetvorbu, pomáhá snižovat cholesterol a odkyselovat překyselený organismus. Má také hojivé účinky, takže se podílí na hojení drobných povrchových zranění. Pokud trpíte často únavou, oceníte, že právě tato sladkovodní sinice také dokonce bojuje s únavou a dodává energii.
Užívejte ji pravidelně a těšte se z kvalitnějšího života.