Cvičením se hubne
Fyzickou kondici na odpovídající úrovni dnes nemá ani zdaleka tolik lidí, jako ještě třeba před třiceti lety. Je to hodně dáno způsobem života, který je usedlejší. Zatímco se kdysi lidé ve volných chvílích bavili primárně sportem, dnes už většinou tráví tyto chvíle před televizí, případně u počítače. To samozřejmě není dobře, jelikož tím trpí tělo fyzicky, ale i duševně. Nedostatek pohybu totiž může jak za rozvoj fyzických nemocí, tak i těch duševních. K tomu, aby měl pohyb smysl, není potřeba vynakládat žádné velké úsilí. Často stačí jen chodit na procházky. Aby to však mělo smysl, musí se z toho udělat pravidlo.
Vzhledem k tomu, že ne každý chce chodit na procházky, ať už z toho či onoho důvodu, je dobré vybrat si pohybovou aktivitu, která bude zábavná pro daného jedince. Jsou lidé, co preferují jízdu na kole, další zase mají raději plavání. Velmi populárním se stává i skákání na trampolíně, což je aktivita, která se dá provozovat jak venku, tak ale i v domácích podmínkách.
Skákání totiž lze provozovat i na domácí trampolíně. Ta může být větší či menší. první typy se hodí na zahradu, ty druhé je možné používat třeba v obývacím pokoji, případně v ložnici. Hlavní je skákat alespoň třikrát za týden, spíše ale častěji. Pouze v případě, že si tělo na pohyb zvykne, začne likvidovat tukové zásoby. To samé platí i o rozvoji fyzické kondice. Kdo si ji chce vylepšit, sportování jednou za měsíc mu k tomu určitě nepomůže. Je potřeba provozovat pohyb pravidelně, jinak nemá žádný velký smysl.
Skákání není pouze prospěšné, ale při nedodržování základních pravidel může být i nebezpečné. Rozhodně není během cvičení dobré provádět nevhodné pohyby, případně vyloženě blbnout. Doporučuje se mít na trampolíně nainstalované alespoň základní bezpečnostní prvky jakými jsou obvodová síť a kryt na pružiny.